Абзал Ахатұлы – «Таным» сыйлығының иегері

Мәскеуде Халықаралық «Таным» сыйлығының иегерлерінің салтанатты марапаттау рәсімі болып өтті.

Қоғамдық және саяси қайраткерлер, облыстық халықаралық бірлестіктің мамандары, кәсіп пен ғылым өкілдерінен тұратын сыйлықтың ұйымдастыру комитеті халықаралық «Таным» сыйлығының Дипломы мен естелік белгісін университетіміздің ректоры Талтенов Абзал Ахатұлына табыс етті.

Халықаралық «Таным» сыйлығы – бұл ресейлік және шетелдік компанияларды ынталандыру үшін, оның ішінде ғылым мен экономиканың әр түрлі салаларында сәтті жұмыс істеп келе жатқандарға, нарықтағы өз-өздеріне деген сенімділерге, қарқынды дамуға және халықаралық стандарттарға бағыт ала білгендерге арналған.

Сыйлықтың мақсаты – бұл қоғамның назарын аудару, соның ішінде мемлекеттік билік өкілдерін, жұмыс басты ортаның, серпінді дамудағы кәсіптер және экономикалық айқын ресейліктер мен шетелдік кәсіпорындар мен ұйымдардың қабілеттілерін ашып айту үшін  түрлі елдердің негізгі салаларының көшбасшыларын біріктіретін бұл сыйлық халықаралық құқықтың мәртебесіне ие.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 30

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 17

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 40

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.