Үндестіктер патшайымы

Осындай атаумен ҚР білім беру ісінің үздігі, ҚР білім беру ісінің құрметті қызметкері Республикалық және халықаралық конкурстардың лауреаты, хормейстр, дирижер, ұстаз Мақыш Гайсинаның 75-жылдық мерейтойына және ұстаздық еңбек жолына 55-жыл толуына арналған шығармашылық кеші өтті.

Өнерде шекара жоқ әсіресе жанды дауыста ән шырқайтын әншілер қашанда халықтың арасында  ең жоғары бағаланады. Соның ішінде өнердің биік шыңы хормен ән айту. Құрманғазы атындағы мәдениет үйінде өткен шараны халықаралық конкурс, фестивальдардың лауреаты Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің хоры «Мың бала» әнімен ашты.

Кеш барысында, Атырау мемлекеттік университетінің ректоры х.ғ.д., профессор Абзал Талтенов құттықтау сөзін сөйлеп, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне сіңірген еңбегі» үшін атты төсбелгімен марапаттады.

Шәкірттерінің бірі облыстық ғылыми-әдістемелік халық шығармашылығы мен мәдени демалыс қызметтерін ұйымдастыру орталығы басшысының міндетін атқарушы Бақытбек Сартбаев ұстазын мерейтойымен құттықтап, сондай - ақ, облыстық мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасының басшысы Саламат Сабыр атынан құттықтау хатын табыстады.

Айта кетсек, Республикаға танымал композитор, көптеген музыкалық жобалардың продюсері Ринат Гайсин Мақыш апайдың мақтан тұтар шәкірті.

Мерекелік кеште апайдың шәкірттері бірнеше конкурстардың жеңімпазы Хамиль Сүйекбаев, «ЖасSTAR» дуэті, «Рауан», «Кварто», «Кантилена», «Нармин» вокалдық ансамбльдері, Республикалық «Дельфийлік ойындар»  фестивалінің жеңімпаздары Айбар Ғаниұлы, Азамат Ізбасаров пен қатар, Атырау музыка колледжі хоры, Дарын ер балалар хоры, Кіші өнер академиясының хор ұжымдары өз өнерлерін паш етті.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 15

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.