Үндестіктер патшайымы

Осындай атаумен ҚР білім беру ісінің үздігі, ҚР білім беру ісінің құрметті қызметкері Республикалық және халықаралық конкурстардың лауреаты, хормейстр, дирижер, ұстаз Мақыш Гайсинаның 75-жылдық мерейтойына және ұстаздық еңбек жолына 55-жыл толуына арналған шығармашылық кеші өтті.

Өнерде шекара жоқ әсіресе жанды дауыста ән шырқайтын әншілер қашанда халықтың арасында  ең жоғары бағаланады. Соның ішінде өнердің биік шыңы хормен ән айту. Құрманғазы атындағы мәдениет үйінде өткен шараны халықаралық конкурс, фестивальдардың лауреаты Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің хоры «Мың бала» әнімен ашты.

Кеш барысында, Атырау мемлекеттік университетінің ректоры х.ғ.д., профессор Абзал Талтенов құттықтау сөзін сөйлеп, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне сіңірген еңбегі» үшін атты төсбелгімен марапаттады.

Шәкірттерінің бірі облыстық ғылыми-әдістемелік халық шығармашылығы мен мәдени демалыс қызметтерін ұйымдастыру орталығы басшысының міндетін атқарушы Бақытбек Сартбаев ұстазын мерейтойымен құттықтап, сондай - ақ, облыстық мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасының басшысы Саламат Сабыр атынан құттықтау хатын табыстады.

Айта кетсек, Республикаға танымал композитор, көптеген музыкалық жобалардың продюсері Ринат Гайсин Мақыш апайдың мақтан тұтар шәкірті.

Мерекелік кеште апайдың шәкірттері бірнеше конкурстардың жеңімпазы Хамиль Сүйекбаев, «ЖасSTAR» дуэті, «Рауан», «Кварто», «Кантилена», «Нармин» вокалдық ансамбльдері, Республикалық «Дельфийлік ойындар»  фестивалінің жеңімпаздары Айбар Ғаниұлы, Азамат Ізбасаров пен қатар, Атырау музыка колледжі хоры, Дарын ер балалар хоры, Кіші өнер академиясының хор ұжымдары өз өнерлерін паш етті.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 24

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 19

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 23

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 53

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.