«Аққан жұлдыз»

«Гуманитарлық ғылымдар және өнер» факультетінің «Журналистика» мамандығының студенттерінің ұйымдастыруымен "Жалын" жасжурналистер ұйымы   демократтық, ағартушылық мәдениеттің тұңғыш өкілдерінің бірі, шығыстанушы, тарихшы, фольклоршы, этнограф, географ, ағартушы Шоқан Уəлихановтың туған күніне орай "Аққан жұлдыз" атты  дөңгелек үстел ұйымдастырды.

Шараға журналистика мамандығының студенттері белсене қатынасып, Шоқанды жан-жағынан танытатын ғылыми баяндамалар оқылды, Шоқан Уәлихановтың заңғар тұлғасы мен шығармашылық мұрасы, шығыстанушы, тарихшы, географ, этнограф ретіндегі бітімі, әдебиет, тіл мен өнер мәселелері жөніндегі мұралары сөз болды.

Ш.Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығы мен еңбектерінен фото және кітап көрмесі ұйымдастырылды. Жиын соңында кафедра меңгерушісі Мəншүк Тынышқалиқызына сөз кезегі беріліп, студенттерге Шоқан Уалихановтың дара да дана жолын кеңірек баяндап, "Аққан жұлдыздай" жарқ еткен ғалымның мұралары əлі де зерттеуді қажет ететіндігіне тоқталып, болашақ журналистерге осы бағытпен жұмыс жасауды тапсырды.

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 38

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 49

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 36

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 122

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 89

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.