«Аққан жұлдыз»

«Гуманитарлық ғылымдар және өнер» факультетінің «Журналистика» мамандығының студенттерінің ұйымдастыруымен "Жалын" жасжурналистер ұйымы   демократтық, ағартушылық мәдениеттің тұңғыш өкілдерінің бірі, шығыстанушы, тарихшы, фольклоршы, этнограф, географ, ағартушы Шоқан Уəлихановтың туған күніне орай "Аққан жұлдыз" атты  дөңгелек үстел ұйымдастырды.

Шараға журналистика мамандығының студенттері белсене қатынасып, Шоқанды жан-жағынан танытатын ғылыми баяндамалар оқылды, Шоқан Уәлихановтың заңғар тұлғасы мен шығармашылық мұрасы, шығыстанушы, тарихшы, географ, этнограф ретіндегі бітімі, әдебиет, тіл мен өнер мәселелері жөніндегі мұралары сөз болды.

Ш.Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығы мен еңбектерінен фото және кітап көрмесі ұйымдастырылды. Жиын соңында кафедра меңгерушісі Мəншүк Тынышқалиқызына сөз кезегі беріліп, студенттерге Шоқан Уалихановтың дара да дана жолын кеңірек баяндап, "Аққан жұлдыздай" жарқ еткен ғалымның мұралары əлі де зерттеуді қажет ететіндігіне тоқталып, болашақ журналистерге осы бағытпен жұмыс жасауды тапсырды.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 6

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 45

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.

Университет ұжымы үміткер Тоқаевты қолдауға шақырды

14 Май 2019 105

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы Қазақстан Республикасы Президентігі кандидатурасына ұсынылған Кемелұлы Қасым-Жомарт Тоқаевтың сенімді өкілдерімен кездесті.

"StartupBolashak - Менің арманым" ұлттық байқауы

12 Май 2019 113

Жастардың, жас стартаптардың бизнес-жобаларының жүзеге асуына жол ашатын бірден-бір байқау - «StartupBolashak – Менің арманым» ұлттық байқауы. Жастардың бизнес-жобаларының ұлттық байқауының өткен аптада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде алғашқы кезеңі қорытындыланды.