«Аққан жұлдыз»

«Гуманитарлық ғылымдар және өнер» факультетінің «Журналистика» мамандығының студенттерінің ұйымдастыруымен "Жалын" жасжурналистер ұйымы   демократтық, ағартушылық мәдениеттің тұңғыш өкілдерінің бірі, шығыстанушы, тарихшы, фольклоршы, этнограф, географ, ағартушы Шоқан Уəлихановтың туған күніне орай "Аққан жұлдыз" атты  дөңгелек үстел ұйымдастырды.

Шараға журналистика мамандығының студенттері белсене қатынасып, Шоқанды жан-жағынан танытатын ғылыми баяндамалар оқылды, Шоқан Уәлихановтың заңғар тұлғасы мен шығармашылық мұрасы, шығыстанушы, тарихшы, географ, этнограф ретіндегі бітімі, әдебиет, тіл мен өнер мәселелері жөніндегі мұралары сөз болды.

Ш.Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығы мен еңбектерінен фото және кітап көрмесі ұйымдастырылды. Жиын соңында кафедра меңгерушісі Мəншүк Тынышқалиқызына сөз кезегі беріліп, студенттерге Шоқан Уалихановтың дара да дана жолын кеңірек баяндап, "Аққан жұлдыздай" жарқ еткен ғалымның мұралары əлі де зерттеуді қажет ететіндігіне тоқталып, болашақ журналистерге осы бағытпен жұмыс жасауды тапсырды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 9

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 71

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 115

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.