Ибн-Баттута саяхаты жаңғырған күн

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Рухани жаңғыру: болашаққа бағдар» мақаласына орай «Ибн Баттутаның Ұлы Жібек жолымен саяхаты: мәдениеттер арасындағы диалогты алға бастыру»  деген тақырыпта халықаралық ғылыми-практикалық конференция болып өтті.

Конференция алғы сөзін Атырау облысы әкімінің орынбасары Әлібек Нәутиев ашты.

- Батыс өңіріндегі Сарайшық қазба жұмыстары ежелгі тарихымызды кеңінен зерттеп, кейінгі ұрпаққа бағыт-бағдар беріп, тереңірек тануға үлкен мүмкіндік бермек. Осы мақсатта бүгінгі өтіп жатырған конференцияның маңызы өте зор екенін айтқан болатын.

Конференцияның пленарлық мәжілісін т.ғ.д., профессор Зейнолла Самашев жүргізіп отырды. Саясаттанушы, тарихшы, ғалым, «Қасиетті Қазақстан» экспедициясының жетекшісі Берік Әбдіғалиев, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры Әбілсейіт Мұқтар «Ибн Баттута: әлемдік саяхат және Дешті Қыпшақ даласы», т.ғ.д., профессор Бейімбет Ирмуханов «Ибн Баттута еңбектері ортағасырлық Қазақстан тарихындағы құнды жәдігер», Анкара университетінің профессоры,т.ғ.д. Абдуллаһ Гундогдай, Әзірбайжан Ұлттық академиясының Археология және этнография институтының аға ғылыми қызметкері, т.ғ.к. Исмайлзаде Пирага Эйюб Оглы, - сынды майталман тарихшылардың баяндамаларын тыңдай отырып рухани жаңғыру аясында Ибн Баттутаның Жібек жолымен саяхаты туралы бұл конференцияның өскелең ұрпаққа берер тағылымы мол екенін аңғардық.

«Сарайшық қаласының зерттелуі, сақтау және дамытудың өзекті мәселелері», «Каспий өңіріндегі көшпенділердің және қала мәдениетінің дамуы», «Тарихи орындарды насихаттаудағы музейлердің ролі» атты тақырыптарда секциялар құрылып, баяндамалар оқылған болатын.

Арайлым ЖАҢБЫРБАЙҚЫЗЫ
Медиа-қызмет маманы

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 35

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 44

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 34

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 115

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.