«Латын қарпіне көшу – заман талабы»

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Журналистика» мамандығы студенттерінің арасында «Латын қарпіне көшу – заман талабы» атты дөңгелек үстел өтті.

«Журналистика» кафедрасының меңгерушісі Мәншүк Тынышқалиқызының ұйымдастыруымен өткен бұл шараға студенттер белсене қатысып, өз ойларын ашық білдірді.

Елбасының «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» атты мақаласын талдай отырып, журналистика мамандығының 2 курс студенті Жарқынай Қанатова қоғамда өзекті мәселеге айналған латын қарпімен тарихымыздың байланысының тереңде жатқанын тілге тиек етті. Ал, студент Назым Жолдасова жаңа әліпбиге көшу – мемлекеттің рухани мәдени жаңғыруындағы аса маңызды кезеңі болып табылатынын ерекше атап өтті.

Журналистика мамандығының 3 курс студенті Әнел Маратова латын қарпінің шығу тарихымен жан-жақты таныстырып, оны қолданудың үш түрлі себебін келтірді. Сол секілді Мерей Кенжеғали, Ақниет Сарбаспай, Әсем Жолдыбаева латын қарпіне көшу жобасына бей – жай қарамайтындықтарын, болашақ жас журналистер екендіктерін танытып қолдау білдірді.

Назым ЖОЛДАСОВА

Журналистика мамандығының 2 курс студенті

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 12

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 139

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 107

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.