«Латын қарпіне көшу – заман талабы»

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Журналистика» мамандығы студенттерінің арасында «Латын қарпіне көшу – заман талабы» атты дөңгелек үстел өтті.

«Журналистика» кафедрасының меңгерушісі Мәншүк Тынышқалиқызының ұйымдастыруымен өткен бұл шараға студенттер белсене қатысып, өз ойларын ашық білдірді.

Елбасының «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» атты мақаласын талдай отырып, журналистика мамандығының 2 курс студенті Жарқынай Қанатова қоғамда өзекті мәселеге айналған латын қарпімен тарихымыздың байланысының тереңде жатқанын тілге тиек етті. Ал, студент Назым Жолдасова жаңа әліпбиге көшу – мемлекеттің рухани мәдени жаңғыруындағы аса маңызды кезеңі болып табылатынын ерекше атап өтті.

Журналистика мамандығының 3 курс студенті Әнел Маратова латын қарпінің шығу тарихымен жан-жақты таныстырып, оны қолданудың үш түрлі себебін келтірді. Сол секілді Мерей Кенжеғали, Ақниет Сарбаспай, Әсем Жолдыбаева латын қарпіне көшу жобасына бей – жай қарамайтындықтарын, болашақ жас журналистер екендіктерін танытып қолдау білдірді.

Назым ЖОЛДАСОВА

Журналистика мамандығының 2 курс студенті

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 31

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 43

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 28

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 107

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.