Күйші, термеші, дүлділ әнші

Дәстүрлі өнердің дүлдүлі, әнші, термеші Қайрат Сайлауұлы Кәкімов қазанның 18 – і күні білім алып жатқан оқу ордасының «Музыка және өнер» кафедрасындағы жас студенттерімен кездесу кешіне келді.

Өнер жолын таңдаған жас буын өкілдеріне өзінің бай репертуарынан әндер орындап, өнер жолындағы сан қилы қызықтарымен бөлісті. Бір жарым сағатқа созылған бұл кездесу жастарға, яғни бізге қызықты өтті. Әнші алғаш салған әнін, домбыраны қалай үйренгенін, Ғарифолла әндерін қалай үйренгенін әсерлі әңгімелеп берді. Кездесудің соңында Қайрат Сайлауұлы өзінің орындауында биыл жарық көрген 30 әннен тұратын ән альбом антологиясын сыйға тартты.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 1

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 94

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.