Күйші, термеші, дүлділ әнші

Дәстүрлі өнердің дүлдүлі, әнші, термеші Қайрат Сайлауұлы Кәкімов қазанның 18 – і күні білім алып жатқан оқу ордасының «Музыка және өнер» кафедрасындағы жас студенттерімен кездесу кешіне келді.

Өнер жолын таңдаған жас буын өкілдеріне өзінің бай репертуарынан әндер орындап, өнер жолындағы сан қилы қызықтарымен бөлісті. Бір жарым сағатқа созылған бұл кездесу жастарға, яғни бізге қызықты өтті. Әнші алғаш салған әнін, домбыраны қалай үйренгенін, Ғарифолла әндерін қалай үйренгенін әсерлі әңгімелеп берді. Кездесудің соңында Қайрат Сайлауұлы өзінің орындауында биыл жарық көрген 30 әннен тұратын ән альбом антологиясын сыйға тартты.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 2

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 39

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 31

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 39

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.