Күйші, термеші, дүлділ әнші

Дәстүрлі өнердің дүлдүлі, әнші, термеші Қайрат Сайлауұлы Кәкімов қазанның 18 – і күні білім алып жатқан оқу ордасының «Музыка және өнер» кафедрасындағы жас студенттерімен кездесу кешіне келді.

Өнер жолын таңдаған жас буын өкілдеріне өзінің бай репертуарынан әндер орындап, өнер жолындағы сан қилы қызықтарымен бөлісті. Бір жарым сағатқа созылған бұл кездесу жастарға, яғни бізге қызықты өтті. Әнші алғаш салған әнін, домбыраны қалай үйренгенін, Ғарифолла әндерін қалай үйренгенін әсерлі әңгімелеп берді. Кездесудің соңында Қайрат Сайлауұлы өзінің орындауында биыл жарық көрген 30 әннен тұратын ән альбом антологиясын сыйға тартты.

АЛҒЫС АЙТУ КҮНІ ҚАРСАҢЫНДА КОНКУРС ЖАРИЯЛАНАДЫ

28 Фев 2020 16

Көктемнің алғашқы күнімен тұспа-тұс келетін 1 наурыз елімізде жалпыхалықтық мереке - Алғыс айту күні.
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтарымен Қазақстан халқы Ассамблеясы құрылған күн – 1 наурызды жыл сайын барлық этностардың бір біріне және мейірбандық танытып, ол адамдарды өз туғанындай қабылдаған қазақтарға Алғыс айту күні ретінде атап өту елімізде   дәстүрге айналды.

Студенттер арасында ашық турнир өтті

27 Фев 2020 171

Университетіміздің спорт мәдени кешенінде Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 – жылдық мерей тойына орай «Гір спорты мен қол күрестен» студент, жастар (ұлдар, қыздар) арасында ашық турнир өтті.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 35

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Ресейден келген ноғай суретші журналистика кафедрасының студенттеріне сұхбат берді.

24 Фев 2020 11

Бүгін журналистика кафедрасының студенттері графикалық иллюстратор Алибек Қойлақаевпен кездесті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 59

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.