Кадрлар мәселесі шешімін таппақ

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының ректорлар Кеңесінің отырысы өтті.

Мәжіліске ҚР БҒМ жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі департаменті директорының орынбасары Ғалымбек Сералин, Атырау облысының әкімі Нұрлан Ноғаев және еліміздегі жоғары оқу орындарының 20-дан астам ректорлары мен проректорлары қатысты.

Кеңес жұмысын ҚР жоғары оқу орындарының ректорлары Кеңесінің төрағасы Ерлан Сыдықов жүргізіп отырды.

- «Елбасымыз қоғамның ең белсенді бөлігі - жастарға білім беру жүйесіне ерекше көңіл бөледі. Мемлекеттің қалыпты дамуы үшін жастардың тек білімі ғана емес, дүниетанымы да бай болуы өте маңызды. Бұл кезектегі стратегиялық мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыруда жоғары оқу орындарының жұмысы маңызды рөл атқарады. Биылғы жылы облыстық бюджеттен 222 студентке білім беру гранты бөлінді. Олардың 178-і педагогикалық мамандықтарды, 35-і медицина саласына және 9-ы ветеринарларды дайындауда. Сондай-ақ, жас мамандарды тұрғын үймен қамтамасыз етуді жергілікті билік жауапкершілігіне алып, осындай әдістермен, 5 жылда облысымыздағы кадрлар жетіспеушілігі мәселесін шешуді жоспарлаудамыз» - деді Н.Ноғаев.

Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Абзал Талтенов университеттегі жүзеге асып жатырған, студенттерге кәсіпкерлік мәдениетті қалыптастыру үшін «ISPACE» коворкинг орталығы, екі компоненттен тұратын, ағылшын тілін үйренуге арналған «English Only Space», күн сәулесінен қуат алатын күрке (беседка) жүйесі және балаларға арналған «Kids University» тәрізді жаңа жобаларымен таныстырды.

Г.Сералин өз баяндамасында «Экономиканың жаңа үлгісі аясында білікті кадрларды дайындау», «Орталық Азияда білім беру хабын дамыту мен ғылымды жаңғырту» жобаларын іске асыру туралы атап өтті. Білім саласы бойынша жаңа буынның жобаларын жүзеге асыру сынды өзекті мәселелер талқыланды.

Жиын соңында Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары ректорлары кеңесінің 2018 жылға арналған жұмыс жоспары бектілді.

Айта кетейік, ректорлар Кеңесі жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімді дамыту мәселелері бойынша ЖОО-ның қызметін үйлестіру, оқу процесін, ғылыми жұмысты жетілдіру, елімізді білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында 2015 жылы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің Бұйрығымен отандық ғылымды дамыту бойынша ЖОО арасында қарым-қатынастың нығаюы үшін құрылды.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа қызмет орталығының тілшісі

фотограф Құдияр Данияров

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 8

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 71

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 79

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 101

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 66

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.