Кадрлар мәселесі шешімін таппақ

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының ректорлар Кеңесінің отырысы өтті.

Мәжіліске ҚР БҒМ жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі департаменті директорының орынбасары Ғалымбек Сералин, Атырау облысының әкімі Нұрлан Ноғаев және еліміздегі жоғары оқу орындарының 20-дан астам ректорлары мен проректорлары қатысты.

Кеңес жұмысын ҚР жоғары оқу орындарының ректорлары Кеңесінің төрағасы Ерлан Сыдықов жүргізіп отырды.

- «Елбасымыз қоғамның ең белсенді бөлігі - жастарға білім беру жүйесіне ерекше көңіл бөледі. Мемлекеттің қалыпты дамуы үшін жастардың тек білімі ғана емес, дүниетанымы да бай болуы өте маңызды. Бұл кезектегі стратегиялық мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыруда жоғары оқу орындарының жұмысы маңызды рөл атқарады. Биылғы жылы облыстық бюджеттен 222 студентке білім беру гранты бөлінді. Олардың 178-і педагогикалық мамандықтарды, 35-і медицина саласына және 9-ы ветеринарларды дайындауда. Сондай-ақ, жас мамандарды тұрғын үймен қамтамасыз етуді жергілікті билік жауапкершілігіне алып, осындай әдістермен, 5 жылда облысымыздағы кадрлар жетіспеушілігі мәселесін шешуді жоспарлаудамыз» - деді Н.Ноғаев.

Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Абзал Талтенов университеттегі жүзеге асып жатырған, студенттерге кәсіпкерлік мәдениетті қалыптастыру үшін «ISPACE» коворкинг орталығы, екі компоненттен тұратын, ағылшын тілін үйренуге арналған «English Only Space», күн сәулесінен қуат алатын күрке (беседка) жүйесі және балаларға арналған «Kids University» тәрізді жаңа жобаларымен таныстырды.

Г.Сералин өз баяндамасында «Экономиканың жаңа үлгісі аясында білікті кадрларды дайындау», «Орталық Азияда білім беру хабын дамыту мен ғылымды жаңғырту» жобаларын іске асыру туралы атап өтті. Білім саласы бойынша жаңа буынның жобаларын жүзеге асыру сынды өзекті мәселелер талқыланды.

Жиын соңында Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары ректорлары кеңесінің 2018 жылға арналған жұмыс жоспары бектілді.

Айта кетейік, ректорлар Кеңесі жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімді дамыту мәселелері бойынша ЖОО-ның қызметін үйлестіру, оқу процесін, ғылыми жұмысты жетілдіру, елімізді білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында 2015 жылы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің Бұйрығымен отандық ғылымды дамыту бойынша ЖОО арасында қарым-қатынастың нығаюы үшін құрылды.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа қызмет орталығының тілшісі

фотограф Құдияр Данияров

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 14

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 15

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 19

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 10

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 20

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.