Университет медальнің алғашқы иегері Желаяқ Мәмбетов жетпіс жаста

«Дене тәрбиесі және бастапқы әскери дайындық» кафедрасының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты, ҚР-ның спорт қайраткері, профессор Нұролла МӘМБЕТОВТЫҢ 70 жас мерейтойы үлкен дәрежеде аталып өтті.

Шара жаңартылған стадионда жеңіл атлетика бойынша жарыстан бастау алып, ғылыми кеңес залында салтанатты жиынмен жалғасты.

Ректор Абзал ТАЛТЕНОВ алғашқы құттықтау сөз сөйлеп, Нұролла МӘМБЕТҰЛЫНЫҢ өмір жолы мен жетістіктері туралы баяндады. Сонымен қатар, осы жылдан бастап берілетін «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне сіңірген еңбегі» үшін атты төсбелгімен марапаттады. Айта кетсек, Нұролла МАМБЕТОВ бұл төсбелгінің алғашқы иегері.

Атырау қалалық спорт және дене шынықтыру бөлімінің басшысы Ринат ИБРАГИМОВ қала әкімі мен облыстық сот басқармасының атынан құттықтап, сыйлықтарын сыйлады. Жиынға қатысушыларға өмір жолы, шығармашылығы туралы түсірілген  бейнебаян көрсетілгеннен кейін, бірге оқыған сыныптасы «Кезінде Нұроллаға «желаяқ» деп ат қойғанбыз, ақыры желаяқтығы бойтұмары болды» - деп естеліктерімен бөлісіп сөз алды.

Одан соң университет декандары мен кафедра меңгерушілері құттықтап, шәкірттері  өз алғыстарымен тілектерін білдіріп, сыйлықтарын табыстады.

Филология ғылымдарының докторы, академик Қадыр ЖҮСІП өз сөзінде «Нұролланың 70 жасын университеттегі үлкен той деп жатыр, мен айтар едім республика көлеміндегі той деп. Себебі, бұл кісінің шәкірттері бүкіл республика, облыс мекемелерінде еңбек етіп жүр. Нарын құмы деген қасиетті жер, сол қасиетті жерде талай дарындар шыққан соның бірі осы Нұрекең» - деп тебіренді.

Тарих ғылымдарының кандидаты Қылышбай СҮНДЕТҰЛЫ мерейтой иесіне ақжарма тілектерін арнап, Республикалық салалық Білім және Ғылым министірлігі кәсіп одағының төрайымы Майра АМАНТАЕВАНЫҢ «Құрмет грамотасымен», Қарулы күштердің ардагерлері республикалық орталық қауымдық бірлестік президиумның шешімімен сәйкес, «авиация генерал-майоры Талғат БИГЕЛДИНОВТІҢ» төсбелгісімен Бақытжан ЕРТАЕВТЫҢ атынан марапаттады.  Кеште күмбірлеген домбырамен ән айтылғаннан соң, мерейтой иегері қорытыныды сөз сөйлеп, алғысын білдірді.

Мерейгер атынан жеңіл атлетикалық жарыс ұйымдастырылып Құрманғазы ауданы және де облыстағы колледж, жоғары оқу орындарының студенттері бақ сынады. Жарыстың қорытындысы бойынша:

800 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын ҚАМИТОВА Айгерім (Атырау медицина колледжі)

2-орын КИМ Валерия (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖАЙЫҚОВА Айгүлім (Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі)

800 метр қашықтыққа жүгіруден (ұлдар)

3-орын СИТИМОВ Рүстем («Болашақ» көп салалы колледжі)

2-орын ҚЫРАН Әсет (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖОЛАМАН Дәуір (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

100 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын САЛАМАТОВА Айгүл (Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі)

2-орын КИМ Валерия (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ҚАДЫРҒАЛИЕВА Гүлфайруз (Құрманғазы ауданы)

100 метр қашықтыққа жүгіруден (ұлдар)

3-орын КЕМЕЛХАН Жасқанат (Саламат Мұқашев атындағы Атырау политехникалық колледжі)

2-орын СИТИМОВ Рүстем («Болашақ» көп салалы колледжі)

1-орын ЕРТУҒАНҰЛЫ Нұртілек (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

400 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын ОРЫНБАЕВА Гулнар (Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі)

2-орын ҚАДЫРҒАЛИЕВА Гүлфайруз (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖЕТКЕНШЕКОВА Айдана(Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

400 метр қашықтыққа жүгіруден (ұлдар)

2-орын ҚЫРАН Әсет (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖОЛАМАН Дәуір (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1500 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын ТОЛҚЫНБЕК Есбол(Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

2-орын САЙДЫҚАППАР Жолкелді (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын АЙДЫН Шалқар (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

Командалық есеп

3-орын Құрманғазы ауданы

2-орын Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі

1-орын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 73

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 55

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 95

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 29

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.

“Kids University» жаздық маусымы басталды

3 Июн 2019 52

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде балалардың дарындылығын анықтауға, қолдауға және дамытуға арналған бірегей жоба – “Kids University»  жаздық маусымын бастады.