Университет медальнің алғашқы иегері Желаяқ Мәмбетов жетпіс жаста

«Дене тәрбиесі және бастапқы әскери дайындық» кафедрасының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты, ҚР-ның спорт қайраткері, профессор Нұролла МӘМБЕТОВТЫҢ 70 жас мерейтойы үлкен дәрежеде аталып өтті.

Шара жаңартылған стадионда жеңіл атлетика бойынша жарыстан бастау алып, ғылыми кеңес залында салтанатты жиынмен жалғасты.

Ректор Абзал ТАЛТЕНОВ алғашқы құттықтау сөз сөйлеп, Нұролла МӘМБЕТҰЛЫНЫҢ өмір жолы мен жетістіктері туралы баяндады. Сонымен қатар, осы жылдан бастап берілетін «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне сіңірген еңбегі» үшін атты төсбелгімен марапаттады. Айта кетсек, Нұролла МАМБЕТОВ бұл төсбелгінің алғашқы иегері.

Атырау қалалық спорт және дене шынықтыру бөлімінің басшысы Ринат ИБРАГИМОВ қала әкімі мен облыстық сот басқармасының атынан құттықтап, сыйлықтарын сыйлады. Жиынға қатысушыларға өмір жолы, шығармашылығы туралы түсірілген  бейнебаян көрсетілгеннен кейін, бірге оқыған сыныптасы «Кезінде Нұроллаға «желаяқ» деп ат қойғанбыз, ақыры желаяқтығы бойтұмары болды» - деп естеліктерімен бөлісіп сөз алды.

Одан соң университет декандары мен кафедра меңгерушілері құттықтап, шәкірттері  өз алғыстарымен тілектерін білдіріп, сыйлықтарын табыстады.

Филология ғылымдарының докторы, академик Қадыр ЖҮСІП өз сөзінде «Нұролланың 70 жасын университеттегі үлкен той деп жатыр, мен айтар едім республика көлеміндегі той деп. Себебі, бұл кісінің шәкірттері бүкіл республика, облыс мекемелерінде еңбек етіп жүр. Нарын құмы деген қасиетті жер, сол қасиетті жерде талай дарындар шыққан соның бірі осы Нұрекең» - деп тебіренді.

Тарих ғылымдарының кандидаты Қылышбай СҮНДЕТҰЛЫ мерейтой иесіне ақжарма тілектерін арнап, Республикалық салалық Білім және Ғылым министірлігі кәсіп одағының төрайымы Майра АМАНТАЕВАНЫҢ «Құрмет грамотасымен», Қарулы күштердің ардагерлері республикалық орталық қауымдық бірлестік президиумның шешімімен сәйкес, «авиация генерал-майоры Талғат БИГЕЛДИНОВТІҢ» төсбелгісімен Бақытжан ЕРТАЕВТЫҢ атынан марапаттады.  Кеште күмбірлеген домбырамен ән айтылғаннан соң, мерейтой иегері қорытыныды сөз сөйлеп, алғысын білдірді.

Мерейгер атынан жеңіл атлетикалық жарыс ұйымдастырылып Құрманғазы ауданы және де облыстағы колледж, жоғары оқу орындарының студенттері бақ сынады. Жарыстың қорытындысы бойынша:

800 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын ҚАМИТОВА Айгерім (Атырау медицина колледжі)

2-орын КИМ Валерия (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖАЙЫҚОВА Айгүлім (Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі)

800 метр қашықтыққа жүгіруден (ұлдар)

3-орын СИТИМОВ Рүстем («Болашақ» көп салалы колледжі)

2-орын ҚЫРАН Әсет (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖОЛАМАН Дәуір (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

100 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын САЛАМАТОВА Айгүл (Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі)

2-орын КИМ Валерия (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ҚАДЫРҒАЛИЕВА Гүлфайруз (Құрманғазы ауданы)

100 метр қашықтыққа жүгіруден (ұлдар)

3-орын КЕМЕЛХАН Жасқанат (Саламат Мұқашев атындағы Атырау политехникалық колледжі)

2-орын СИТИМОВ Рүстем («Болашақ» көп салалы колледжі)

1-орын ЕРТУҒАНҰЛЫ Нұртілек (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

400 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын ОРЫНБАЕВА Гулнар (Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі)

2-орын ҚАДЫРҒАЛИЕВА Гүлфайруз (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖЕТКЕНШЕКОВА Айдана(Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

400 метр қашықтыққа жүгіруден (ұлдар)

2-орын ҚЫРАН Әсет (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын ЖОЛАМАН Дәуір (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1500 метр қашықтыққа жүгіруден (қыздар)

3-орын ТОЛҚЫНБЕК Есбол(Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

2-орын САЙДЫҚАППАР Жолкелді (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

1-орын АЙДЫН Шалқар (Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті)

Командалық есеп

3-орын Құрманғазы ауданы

2-орын Қатира Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжі

1-орын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті

19 Окт 2017 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің «Физика және техникалық пәндер» кафедрасының ұйымдастыруымен «Стандарттау – инновацияларды енгізу үшін қолайлы ортаны қалыптастырудың кепілі» атты дөңгелек үстел өтті.

Воркшоп

19 Окт 2017 14

Ассоциацияға мүше университеттердің халықаралық және ғылыми ынтымақтастық менеджерлері үшін арнайы воркшоп ұйымдастырылды.

Байланысты нығайтудағы елеулі оқиға

18 Окт 2017 24

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұйымдастырумен 11-13 қазан аралығына жоспарланған «Ақылдарды тоғыстырып, байланыстарды нығайту» атты Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясының мерейлі ХХ Бас Асамблеясы өтті.

Capstone рroject – студенттер арасында жаңа жоба

18 Окт 2017 25

17.10.2017 жылы PRI Capstone жобасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде басталды.

Ұрпақтар сабақтастығы

17 Окт 2017 29

10 қыркүйек күні университетіміздің акт залында «Мәңгілік ел» ғылыми-зерттеу орталығының ұйымдастырған, ардагер ұстаз, белгілі өлкетанушы Зәки Ахмеджанұлының «Беріш-Себек шежіресі» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті. Шараны жүргізген Алпатанов Сергей: «Өткенімізді білмей,  болашаққа ұмтылу мүмкін емес.