Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері талқыланды

2017 жылдың 28 ақпанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері» тақырыбында онлайн-конференция болып өтті. Аталған іс-шараны Атырау университеті Қорқыт Ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетімен бірлесе ұйымдастырды. Видеоконференция Елбасының «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» Жолдауы және «100 нақты қадам» Ұлт Жоспарында көрсетілген үш тілді оқуға кезең-кезеңмен көшу мәселесі бойынша ұсыныстар әзірлеу, білім жүйесінде – жоғары сыныптар мен ЖОО-ларда ағылшын тілінде оқытуға кезең-кезеңмен көшу, даярланатын мамандардың бәсекелестік қабілетін арттыру және білім беру секторының эспорттық әлеуетін көтеру тапсырмаларын жүзеге асыру, үш тілде білім беру бойынша пікір алмасу, жағымды іс-тәжірибемен бөлісу, профессор-оқытушылар қауымдастығы арасында өзара пікіралмасу алаңын жасау мақсатында ұйымдастырылды. Конференция жұмысын Атырау мемлекеттік университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Гүлжан Жарасова кіріспе сөзбен ашып, оқу орнындағы көптілді білім берудегі негізгі бағыттарға тоқталды. Пкіралмасу алаңында екі оқу орнынан 8 баяндама тыңдалып, талқыланды. «Үш тілде білім беру - құзіретті тұлғаны қалыптастыру» – Ж.Абдрахманова, көп тілді білім беру факультетінің деканы, филология ғылымдарының кандидаты (Атырау қ.), «Көптілдік - білім берудің жаңа сатысы» - биология ғылымдарының докторы, профессор С.Ибадуллаева (Қызылорда қ.), «5В011200-химия» мамандығынан ағылшын тілінде білім беру бағдарламасын құрастыру ерекшеліктері» - химия және экология кафедрасының аға оқытушысы А.Каршагулова (Атырау қ.), «Оқу үдерісінде Mind-Maps технологиясын қолдану» - қаржы кафедрасының аға оқытушысы Р.Бисенова (Қызылорда қ.), «6M011100-Информатика мамандығы бойынша білім магистрлерін ағылшын тілінде дайындау – өмір талабы» - инфоратика кафедрасының меңгерушісі, физика-математика ғылымдарының кандидаты А.Майлыбаева, «Магистратурада үш тілді беру бағдарламасын дамыту мәселелері» - жоғары оқу орнынан кейінгі білім бөлімінің басшысы, ф.ғ.к., доцент Ж.Майгельдиева (Қызылорда қ.), «Blended Learning әдісі бойынша оқыту» - инновациялық білім беру факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының кандидаты Л.Койшыгулова, «The prospects and issues of trilingual education in Kazakhstan» - «Экономика и менеджмент» кафедрасының аға оқытушысы Ж.Смагулова (Қызылорда қ.). G-Global ақпараттық-коммуникативтік алаңы аясында ұйымдастырылған іс-шараға Атырау және Қызылорда мемлекеттік университеттерінің қызметкерлері мен профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 17

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 39

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 57

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 119

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас

5 Ноя 2018 15

2018 жылдың 5 қарашасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас өткізілді.