Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері талқыланды

2017 жылдың 28 ақпанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері» тақырыбында онлайн-конференция болып өтті. Аталған іс-шараны Атырау университеті Қорқыт Ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетімен бірлесе ұйымдастырды. Видеоконференция Елбасының «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» Жолдауы және «100 нақты қадам» Ұлт Жоспарында көрсетілген үш тілді оқуға кезең-кезеңмен көшу мәселесі бойынша ұсыныстар әзірлеу, білім жүйесінде – жоғары сыныптар мен ЖОО-ларда ағылшын тілінде оқытуға кезең-кезеңмен көшу, даярланатын мамандардың бәсекелестік қабілетін арттыру және білім беру секторының эспорттық әлеуетін көтеру тапсырмаларын жүзеге асыру, үш тілде білім беру бойынша пікір алмасу, жағымды іс-тәжірибемен бөлісу, профессор-оқытушылар қауымдастығы арасында өзара пікіралмасу алаңын жасау мақсатында ұйымдастырылды. Конференция жұмысын Атырау мемлекеттік университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Гүлжан Жарасова кіріспе сөзбен ашып, оқу орнындағы көптілді білім берудегі негізгі бағыттарға тоқталды. Пкіралмасу алаңында екі оқу орнынан 8 баяндама тыңдалып, талқыланды. «Үш тілде білім беру - құзіретті тұлғаны қалыптастыру» – Ж.Абдрахманова, көп тілді білім беру факультетінің деканы, филология ғылымдарының кандидаты (Атырау қ.), «Көптілдік - білім берудің жаңа сатысы» - биология ғылымдарының докторы, профессор С.Ибадуллаева (Қызылорда қ.), «5В011200-химия» мамандығынан ағылшын тілінде білім беру бағдарламасын құрастыру ерекшеліктері» - химия және экология кафедрасының аға оқытушысы А.Каршагулова (Атырау қ.), «Оқу үдерісінде Mind-Maps технологиясын қолдану» - қаржы кафедрасының аға оқытушысы Р.Бисенова (Қызылорда қ.), «6M011100-Информатика мамандығы бойынша білім магистрлерін ағылшын тілінде дайындау – өмір талабы» - инфоратика кафедрасының меңгерушісі, физика-математика ғылымдарының кандидаты А.Майлыбаева, «Магистратурада үш тілді беру бағдарламасын дамыту мәселелері» - жоғары оқу орнынан кейінгі білім бөлімінің басшысы, ф.ғ.к., доцент Ж.Майгельдиева (Қызылорда қ.), «Blended Learning әдісі бойынша оқыту» - инновациялық білім беру факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының кандидаты Л.Койшыгулова, «The prospects and issues of trilingual education in Kazakhstan» - «Экономика и менеджмент» кафедрасының аға оқытушысы Ж.Смагулова (Қызылорда қ.). G-Global ақпараттық-коммуникативтік алаңы аясында ұйымдастырылған іс-шараға Атырау және Қызылорда мемлекеттік университеттерінің қызметкерлері мен профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 62

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 41

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.