Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері талқыланды

2017 жылдың 28 ақпанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері» тақырыбында онлайн-конференция болып өтті. Аталған іс-шараны Атырау университеті Қорқыт Ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетімен бірлесе ұйымдастырды. Видеоконференция Елбасының «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» Жолдауы және «100 нақты қадам» Ұлт Жоспарында көрсетілген үш тілді оқуға кезең-кезеңмен көшу мәселесі бойынша ұсыныстар әзірлеу, білім жүйесінде – жоғары сыныптар мен ЖОО-ларда ағылшын тілінде оқытуға кезең-кезеңмен көшу, даярланатын мамандардың бәсекелестік қабілетін арттыру және білім беру секторының эспорттық әлеуетін көтеру тапсырмаларын жүзеге асыру, үш тілде білім беру бойынша пікір алмасу, жағымды іс-тәжірибемен бөлісу, профессор-оқытушылар қауымдастығы арасында өзара пікіралмасу алаңын жасау мақсатында ұйымдастырылды. Конференция жұмысын Атырау мемлекеттік университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Гүлжан Жарасова кіріспе сөзбен ашып, оқу орнындағы көптілді білім берудегі негізгі бағыттарға тоқталды. Пкіралмасу алаңында екі оқу орнынан 8 баяндама тыңдалып, талқыланды. «Үш тілде білім беру - құзіретті тұлғаны қалыптастыру» – Ж.Абдрахманова, көп тілді білім беру факультетінің деканы, филология ғылымдарының кандидаты (Атырау қ.), «Көптілдік - білім берудің жаңа сатысы» - биология ғылымдарының докторы, профессор С.Ибадуллаева (Қызылорда қ.), «5В011200-химия» мамандығынан ағылшын тілінде білім беру бағдарламасын құрастыру ерекшеліктері» - химия және экология кафедрасының аға оқытушысы А.Каршагулова (Атырау қ.), «Оқу үдерісінде Mind-Maps технологиясын қолдану» - қаржы кафедрасының аға оқытушысы Р.Бисенова (Қызылорда қ.), «6M011100-Информатика мамандығы бойынша білім магистрлерін ағылшын тілінде дайындау – өмір талабы» - инфоратика кафедрасының меңгерушісі, физика-математика ғылымдарының кандидаты А.Майлыбаева, «Магистратурада үш тілді беру бағдарламасын дамыту мәселелері» - жоғары оқу орнынан кейінгі білім бөлімінің басшысы, ф.ғ.к., доцент Ж.Майгельдиева (Қызылорда қ.), «Blended Learning әдісі бойынша оқыту» - инновациялық білім беру факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының кандидаты Л.Койшыгулова, «The prospects and issues of trilingual education in Kazakhstan» - «Экономика и менеджмент» кафедрасының аға оқытушысы Ж.Смагулова (Қызылорда қ.). G-Global ақпараттық-коммуникативтік алаңы аясында ұйымдастырылған іс-шараға Атырау және Қызылорда мемлекеттік университеттерінің қызметкерлері мен профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

21 Сен 2018 32

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 45

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 62

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 82

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

ҚР Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы Атырау университетінде

17 Сен 2018 5

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде студенттерге арналған Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті- Елбасы кітапханасының «Рухани жаңғыру: Болашаққа бастар жол» атты семинар тренингі өтті.