Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері талқыланды

2017 жылдың 28 ақпанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Үш тілде білім берудің өзекті мәселелері» тақырыбында онлайн-конференция болып өтті. Аталған іс-шараны Атырау университеті Қорқыт Ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетімен бірлесе ұйымдастырды. Видеоконференция Елбасының «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» Жолдауы және «100 нақты қадам» Ұлт Жоспарында көрсетілген үш тілді оқуға кезең-кезеңмен көшу мәселесі бойынша ұсыныстар әзірлеу, білім жүйесінде – жоғары сыныптар мен ЖОО-ларда ағылшын тілінде оқытуға кезең-кезеңмен көшу, даярланатын мамандардың бәсекелестік қабілетін арттыру және білім беру секторының эспорттық әлеуетін көтеру тапсырмаларын жүзеге асыру, үш тілде білім беру бойынша пікір алмасу, жағымды іс-тәжірибемен бөлісу, профессор-оқытушылар қауымдастығы арасында өзара пікіралмасу алаңын жасау мақсатында ұйымдастырылды. Конференция жұмысын Атырау мемлекеттік университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Гүлжан Жарасова кіріспе сөзбен ашып, оқу орнындағы көптілді білім берудегі негізгі бағыттарға тоқталды. Пкіралмасу алаңында екі оқу орнынан 8 баяндама тыңдалып, талқыланды. «Үш тілде білім беру - құзіретті тұлғаны қалыптастыру» – Ж.Абдрахманова, көп тілді білім беру факультетінің деканы, филология ғылымдарының кандидаты (Атырау қ.), «Көптілдік - білім берудің жаңа сатысы» - биология ғылымдарының докторы, профессор С.Ибадуллаева (Қызылорда қ.), «5В011200-химия» мамандығынан ағылшын тілінде білім беру бағдарламасын құрастыру ерекшеліктері» - химия және экология кафедрасының аға оқытушысы А.Каршагулова (Атырау қ.), «Оқу үдерісінде Mind-Maps технологиясын қолдану» - қаржы кафедрасының аға оқытушысы Р.Бисенова (Қызылорда қ.), «6M011100-Информатика мамандығы бойынша білім магистрлерін ағылшын тілінде дайындау – өмір талабы» - инфоратика кафедрасының меңгерушісі, физика-математика ғылымдарының кандидаты А.Майлыбаева, «Магистратурада үш тілді беру бағдарламасын дамыту мәселелері» - жоғары оқу орнынан кейінгі білім бөлімінің басшысы, ф.ғ.к., доцент Ж.Майгельдиева (Қызылорда қ.), «Blended Learning әдісі бойынша оқыту» - инновациялық білім беру факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының кандидаты Л.Койшыгулова, «The prospects and issues of trilingual education in Kazakhstan» - «Экономика и менеджмент» кафедрасының аға оқытушысы Ж.Смагулова (Қызылорда қ.). G-Global ақпараттық-коммуникативтік алаңы аясында ұйымдастырылған іс-шараға Атырау және Қызылорда мемлекеттік университеттерінің қызметкерлері мен профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 9

16 тамыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 101

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.

Ғылыми жобаларды гранттық қаржыландыру конкурсы

11 Июл 2018 85

11 шілде күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР Білім және Ғылым министрлігі Ғылым комитеті жанындағы Ғылым қоры өкілдерімен кездесу өтті.

Астана, туған күніңмен!

5 Июл 2018 31

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті басшылығы және ұжымы қазақстандықтарды Елордамыздың 20 жылдық мерейтойымен құттықтайды!

Түлектер түлеп ұшты

30 Июн 2018 360

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.