«Алаш жолымен» ғылыми экспедициясы

31 шілде-4 тамыз аралығында тарих ғылымдарының докторы, профессор Аққали Ахмет және тарих ғылымдарының кандидаты Қылышбай Сүндетұлы «Ақжол» демократиялық партиясы Атырау филиалының ұйымдастыруымен өткізіліп, Елбасының стратегиялық мақаласында көтерілген рухани жаңғыру бағытын басшылыққа ала отырып «Алаш жолымен» атты ғылыми экcпедиция жұмысына қатысты.

Ғылыми экспедиция құрамында «Ақжол» партиясының саяси кеңесшісі, саясаттанушы Әбілхан Төлеуішов, «Қызылқоға» аудандық газетінің бас редакторы Бауыржан Сисенов болды. Экспедиция Қызылқоға ауданындағы Халел ставкасында, аудандық тарихи-өлкетану музейінде болды. Ақтөбе облысының Ойыл ауданында, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Сырым аудандарында және Орал қаласында жұртшылықпен кездесіп, дөңгелек үстелдерге қатынасты. Батыс Алашорда тарихына қатысты тарихи орындар мен ғимараттарда болды. Ойыл ауданында Алаш юнкерлер мектебі, байланыс бөлімшесі, мешіт, атақты  Көкжар базары ғимраттарының тарихымен тереңірек танысты. Қаратөбедегі Батыс Алашорда съезі өткен ғимаратқа арнап қойылған белгі басында болып, аудандық-өлке тарихы музей ұжымымен кездесу өткізді. Жымпиты ауылында Алаш қайраткерлеріне арналған ескерткішке гүл шоқтарын қойып, тағзым етті.

Орал қаласында Алаш қайраткерлері оқыған реальдық әскери училищеде болып (қазіргі Ж. Досмұхамедов атындағы педагогикалық колледж), ұжыммен кездесті.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 6

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 9

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 5

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.

«StudentDigitalFest» конкурсына қатысу шарттары

18 Окт 2019 7

KAZENERGY» қауымдастығы «StudentDigitalFest»  Зияткерлік командалық конкурсына қабылдау басталғанын хабарлайды