«Алаш жолымен» ғылыми экспедициясы

31 шілде-4 тамыз аралығында тарих ғылымдарының докторы, профессор Аққали Ахмет және тарих ғылымдарының кандидаты Қылышбай Сүндетұлы «Ақжол» демократиялық партиясы Атырау филиалының ұйымдастыруымен өткізіліп, Елбасының стратегиялық мақаласында көтерілген рухани жаңғыру бағытын басшылыққа ала отырып «Алаш жолымен» атты ғылыми экcпедиция жұмысына қатысты.

Ғылыми экспедиция құрамында «Ақжол» партиясының саяси кеңесшісі, саясаттанушы Әбілхан Төлеуішов, «Қызылқоға» аудандық газетінің бас редакторы Бауыржан Сисенов болды. Экспедиция Қызылқоға ауданындағы Халел ставкасында, аудандық тарихи-өлкетану музейінде болды. Ақтөбе облысының Ойыл ауданында, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Сырым аудандарында және Орал қаласында жұртшылықпен кездесіп, дөңгелек үстелдерге қатынасты. Батыс Алашорда тарихына қатысты тарихи орындар мен ғимараттарда болды. Ойыл ауданында Алаш юнкерлер мектебі, байланыс бөлімшесі, мешіт, атақты  Көкжар базары ғимраттарының тарихымен тереңірек танысты. Қаратөбедегі Батыс Алашорда съезі өткен ғимаратқа арнап қойылған белгі басында болып, аудандық-өлке тарихы музей ұжымымен кездесу өткізді. Жымпиты ауылында Алаш қайраткерлеріне арналған ескерткішке гүл шоқтарын қойып, тағзым етті.

Орал қаласында Алаш қайраткерлері оқыған реальдық әскери училищеде болып (қазіргі Ж. Досмұхамедов атындағы педагогикалық колледж), ұжыммен кездесті.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 3

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 25

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 30

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 50

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 40

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.