Халықаралық йога күні атап өтілді

2014 жылдың 11 желтоқсанында Біріккен Ұлттар Ұйымы Бас Ассамблеясының резолюциясына байланысты 21 маусым Халықаралық йога күні деп жариялаған болатын.

Биыл Үшінші Халықаралық Йога күніне арналған Үндістан Үкіметінің хаттамасына сәйкес, қазақстандықтарды ежелгі Йога білімімен және физикалық  рухани сауықтыру мақсатында, таңғы 6.30-да Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спорт кешенінде Йога ілімінің көрсетілімі болды.

Мереке кешкі сағат 19.00-де Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері Ақмарал Қайназарова жетекшілік ететін «Алматы-Қазақстан, Үнді классикалық би орталығының» концертімен жалғасты. Концертте Бахаратанатьям, Катхак Үнді калассикалық билері, Болливуд биі және үнді әндері орындалды.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

18 Апр 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 59

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 51

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 40

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.