Халықаралық йога күні атап өтілді

2014 жылдың 11 желтоқсанында Біріккен Ұлттар Ұйымы Бас Ассамблеясының резолюциясына байланысты 21 маусым Халықаралық йога күні деп жариялаған болатын.

Биыл Үшінші Халықаралық Йога күніне арналған Үндістан Үкіметінің хаттамасына сәйкес, қазақстандықтарды ежелгі Йога білімімен және физикалық  рухани сауықтыру мақсатында, таңғы 6.30-да Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спорт кешенінде Йога ілімінің көрсетілімі болды.

Мереке кешкі сағат 19.00-де Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері Ақмарал Қайназарова жетекшілік ететін «Алматы-Қазақстан, Үнді классикалық би орталығының» концертімен жалғасты. Концертте Бахаратанатьям, Катхак Үнді калассикалық билері, Болливуд биі және үнді әндері орындалды.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 23

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 7

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.