ҰБТ бойынша мемлекеттік комиссия жұмысы жалғасуда

Ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру жөніндегі өңірлік мемлекеттік комиссия Атырау қаласы бойынша жұмыс атқаруда. Комиссия төрағасы -Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті Басқарма Төрағасы-Ректор Саламат Идрисов, комиссия құрамына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті Академиялық сұрақтар және цифрландыру бойынша вице-проректоры Қансұлу Өтепқалиева, облыстық полиция департаменті жергілікті полиция қызметі басқарма бастығының орынбасары, полиция подполковнигі Абзал Алипкалиев, облыстық білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаментінің біліп сапасын сырттай бағалау бөлімінің бас маманы Талғат Абен, облыстық денсаулық сақтау басқармасы басшысының орынбасары Жанар Садуовадан тұрады, комиссия хатшысы -Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті білім алушыларға қызмет көрсету орталығының жетекші маманы Жаңыл Жексенбаева. Мемлекеттік өңірлік комиссия №604 Ұлттық Бірыңғай тестілеуді өткізу пунктінде таңғы сағат 8:00 ден бастап тестілеуге қатысушылардың келуін, санитарлық-эпидемиологиялық талаптардың, әлеуметтік арақашықтықты сақталуын, тестілеу басырысында ішкі және сыртқы тәртіпке бағынуын, тестілеу орнында ашықтықты адалдықты қамтамасыз ету, білім саласының сапасын бақылауды қамтамасыз етеді. Күн сайын тестілеу орнында медициналық қызметкерлерлер, психологтар мен тәртіп сақшылары жұмыс істейді. Жоспар бойынша I лектегі тестілеуге қатысушылар саны 150-ді құраса, оның ішінде қатысқандар саны 142, электрондық үкімет базасы Face ID жүйесі арқылы 142 қатысушы өткізілді. II лектегі 150 тестіленушінің ішінеде қатысқандар саны 143, электрондық үкімет базасы Face ID жүйесі арқылы 143 қатысушы өткізілді. Тестілеу форматының электронды түрге алмастырылуына байланысты әр аудиторияда тестілеуге қатысушы алдында арнайы бейнебақылау камераларымен жабдықталған. Тестілеу аяқталған соң комиссия мүшелері қатысушылармен сұхбаттасты. Олар элекронды форматтағы тестілеуге оң көзқарас білдіріп, бұл әдістің тиімділігі мен қолайлылығын жоғары бағалады. Ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру жөніндегі өңірлік мемлекеттік комиссия №604 тестілеу пунктінде 2022 жылдың 5 шілдесіне дейін өз жұмысын атқарады.