Тарихтан тағылым – өткенге тағзым

Бүгін Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «Тарихтан тағылым – өткенге тағзым» атты дөңгелек үстел болып өтті.

Шараның ұйымдастырушылары: Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Қазақстан халқы Ассамблеясының институты.

Дөңгелек үстелге этномәдени бірлестіктердің жетекшілері мен мүшелері, қоғамдық келісім кеңесінің мүшелері, ғылыми-сарапшылық тобының мүшелері, қоғамдық келісім мекемесінің қызметкерлері, Атырау университетінің профессор ұстаздардары қатынасты. Шараның мақсаты – қазақстандық рухани бірлікті қалыптастыру, Қазақ елінің жазықсыз жапа шеккен ардақты азаматтарын дәріптеу болып табылды. Дөңгелек үстел жұмысын Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы – Тамара Аман-Турлина ашып, жүргізіп отырды. Сонымен қатар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті доценті, тарих ғылымдарының кандидаты Гүлфайруз Қайырғалиева «Алашқа айбын болған арыстар», Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі, философия ғылымдарының докторы, профессор Өмірбек Бекежан «Елім-айлап өткен жазықсыз ерлер», Атырау мұнай және газ университетінің профессор, философия ғылымдарының докторы, профессор Кәрім Өтелбаев «Жазықсыз жапа шеккендер» атты баяндамаларын жасады.

«JAS QALAM» ЖАС ЖУРНАЛИСТЕР ФОРУМЫ ӨТТІ

14 Окт 2019 10

11 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  республикалық «JAS QALAM»  жастар журналистикасын дамыту жобасының форумы өтті.

Х.Досмұхамедов атындағы АМУ-дағы Эразмус күндері

11 Окт 2019 73

2019 жылдың 10-11 қазан аралығында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Эразмус күндері өтуде.

«Ағаш отырғызу» акциясы өтті

11 Окт 2019 43

Айналаны көгалдандыру – жалпыға ортақ ізгі міндет. Бүгін университетімізде "70 жылдыққа 70 нақты қадам" жобасы аясында «Ағаш отырғызу» акциясы өтті.

ҚР Білім және ғылым министрі Атырау университетінде

11 Окт 2019 75

Бүгін ресми сапармен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне ҚР Білім және Ғылым министрі А.Аймағамбетов келді.

Телеарнадағы ашық сабақ

10 Окт 2019 27

Таяуда "Атырау" телеарнасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика  мамандығының 1 курс студенттеріне арналған ашық сабақ өтті.