Тарихтан тағылым – өткенге тағзым

Бүгін Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «Тарихтан тағылым – өткенге тағзым» атты дөңгелек үстел болып өтті.

Шараның ұйымдастырушылары: Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Қазақстан халқы Ассамблеясының институты.

Дөңгелек үстелге этномәдени бірлестіктердің жетекшілері мен мүшелері, қоғамдық келісім кеңесінің мүшелері, ғылыми-сарапшылық тобының мүшелері, қоғамдық келісім мекемесінің қызметкерлері, Атырау университетінің профессор ұстаздардары қатынасты. Шараның мақсаты – қазақстандық рухани бірлікті қалыптастыру, Қазақ елінің жазықсыз жапа шеккен ардақты азаматтарын дәріптеу болып табылды. Дөңгелек үстел жұмысын Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы – Тамара Аман-Турлина ашып, жүргізіп отырды. Сонымен қатар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті доценті, тарих ғылымдарының кандидаты Гүлфайруз Қайырғалиева «Алашқа айбын болған арыстар», Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі, философия ғылымдарының докторы, профессор Өмірбек Бекежан «Елім-айлап өткен жазықсыз ерлер», Атырау мұнай және газ университетінің профессор, философия ғылымдарының докторы, профессор Кәрім Өтелбаев «Жазықсыз жапа шеккендер» атты баяндамаларын жасады.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 9

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

«Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛАМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ»

9 Ноя 2018 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 35

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Маңғыстауда дзюдодан ашық Азия кубогы

5 Ноя 2018 34

Маңғыстауда қараша айының 3-4 жұлдызында Маңғыстау облысының құрметті азаматы Тұрар Қалиұлы Жолдыбаевты еске алуға арналған дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында «Ашық Азия» кубогы өтті.

"Жас қыран" студенттер кітабына құжаттар қабылдау басталды

5 Ноя 2018 52

«Бөбек» Жалпыұлттық қозғалысы» заңды тұлғалардың қауымдастық нысанындағы бірлестігінің ұйымдастырумен еліміздің жастарын қолдау үшін қолға алынған Республикалық «Үздік студент» жобасы аясында Қазақстан жастар Конгресінің қолдауымен шығарылатын «Жас қыран» атты талантты студенттердің кітап жинағының ІІ-ші шығарылымына құжаттар қабылдау басталғанын хабарлаймыз!