Тарихтан тағылым – өткенге тағзым

Бүгін Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «Тарихтан тағылым – өткенге тағзым» атты дөңгелек үстел болып өтті.

Шараның ұйымдастырушылары: Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Қазақстан халқы Ассамблеясының институты.

Дөңгелек үстелге этномәдени бірлестіктердің жетекшілері мен мүшелері, қоғамдық келісім кеңесінің мүшелері, ғылыми-сарапшылық тобының мүшелері, қоғамдық келісім мекемесінің қызметкерлері, Атырау университетінің профессор ұстаздардары қатынасты. Шараның мақсаты – қазақстандық рухани бірлікті қалыптастыру, Қазақ елінің жазықсыз жапа шеккен ардақты азаматтарын дәріптеу болып табылды. Дөңгелек үстел жұмысын Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы – Тамара Аман-Турлина ашып, жүргізіп отырды. Сонымен қатар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті доценті, тарих ғылымдарының кандидаты Гүлфайруз Қайырғалиева «Алашқа айбын болған арыстар», Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі, философия ғылымдарының докторы, профессор Өмірбек Бекежан «Елім-айлап өткен жазықсыз ерлер», Атырау мұнай және газ университетінің профессор, философия ғылымдарының докторы, профессор Кәрім Өтелбаев «Жазықсыз жапа шеккендер» атты баяндамаларын жасады.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 15

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 13

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 19

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 52

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.