Атырау университетіндегі жыр кеші

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттер қазақтың белгілі қаламгерлері, Халықаралық «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты, ақын-драматург Серік Тұрғынбековпен және  ҚР еңбегі сіңген қайраткер, дүние жүзіне аты мәлім жазушы Сабит Досановпен кездесті.

Салтанатты кездесу шарасын Атырау университетінің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы Қадыр Жүсіп ашып, кездесуге қатынасушыларды ақын-драматург Серік Тұрғынбековтың творчествасы мен өмір жолдары туралы толықтай таныстырды. Одан соң, сөз жазушы Сабит Досановқа беріліп ол өз кезегінде тыңдармандарға бүгінгі кештің мақсаты мен маңызын түсіндіріп, залда отырған жастарды елін сүюге, адал еңбек етуге, туған халқының мәдениеті мен әдебиетін құрметтеуге шақырды. Кеш қонақтарының қалауымен бүгінде республикамызға танымал болып жүрген жас ақындар, Атырау университетінің түлектері Әлия Дәулетбаева мен Бақытгүл Бабаштар сөз алып, тыңдармандарға арнап өздерінің әсем жырларын оқыды. Кездесу соңында университет студенттері ақын өлеңдерін жатқа оқып, оларға өздерінің жүрекжарды жырларын арнады.

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 49

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 36

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 291

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 104

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 209

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.