Атырау университетіндегі жыр кеші

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттер қазақтың белгілі қаламгерлері, Халықаралық «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты, ақын-драматург Серік Тұрғынбековпен және  ҚР еңбегі сіңген қайраткер, дүние жүзіне аты мәлім жазушы Сабит Досановпен кездесті.

Салтанатты кездесу шарасын Атырау университетінің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы Қадыр Жүсіп ашып, кездесуге қатынасушыларды ақын-драматург Серік Тұрғынбековтың творчествасы мен өмір жолдары туралы толықтай таныстырды. Одан соң, сөз жазушы Сабит Досановқа беріліп ол өз кезегінде тыңдармандарға бүгінгі кештің мақсаты мен маңызын түсіндіріп, залда отырған жастарды елін сүюге, адал еңбек етуге, туған халқының мәдениеті мен әдебиетін құрметтеуге шақырды. Кеш қонақтарының қалауымен бүгінде республикамызға танымал болып жүрген жас ақындар, Атырау университетінің түлектері Әлия Дәулетбаева мен Бақытгүл Бабаштар сөз алып, тыңдармандарға арнап өздерінің әсем жырларын оқыды. Кездесу соңында университет студенттері ақын өлеңдерін жатқа оқып, оларға өздерінің жүрекжарды жырларын арнады.

18 Апр 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 59

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 51

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 40

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.