Қазақтың Татьянасы білім ордасында қонақта

Университетіміздің қонағы - Татьяна Бурмистрова ұлты орыс болса да, дархан қазақ жерінде кіндік қаны тамып, бала кезінен ұлттық аспабымыз - домбыраны қолына алып, қазақша ән салған дарынды жан.

Қазақ тілінің қадір-қасиетін жан-тәнімен сезіне білген Татьянаны қазақ елі жақсы көреді. Кезінде үш Татьяна болып сахнаға шығып, көрерменнің көзайымына айналған үштіктің бірі, сахнасы мен домбырасын қолынан бір сәтке де тастамағаны да осы - Татьяна Бурмистрова. Татьяна ханымның тағы бір ерекшелігі әрдайым үстіне оюланған, қазақтың әсем, көз тартар кәжекейін киіп жүреді. Бұл - қазақ еліне деген сыйластығы мен өз еліне деген патриоттық сезімі деп білемін.

Университет үлкен залына жиылған студенттер мен оқытушы, қызметкерлердің қолпаштауымен сахна төріне шыққан Татьяна - қазақтың қара домбырасымен бірнеше халық әндерін нақышына келтіре орындады. Әсем даусымен тамылжыта шырқаған әндері әуелеп, жиылған жандардың құлағының құрышын қандырғандай әсерде болды. Бірнеше сағатқа созылған әсем кеш әдемі әуендермен, тәтті естеліктермен өтті. Сахнада ән айтып қана қоймай, жас ұрпаққа, болашақ жас мамандарға өзі жүріп өткен өмір жолдарын мысалға ала отырып білген ақыл-кеңестерімен бөлісті. "Қыз бала - жат жұрттық, ата-анасының айнасы, болашақ ана"-деп қыздарымызға да арналған біраз ойларымен бөлісіп, аруларға арналған әндерін де шырқап өткен болатын.

Әдемі басталған кешіміз соңы Татьяна ханыммен  естелік фотоға түсумен аяқталды.

Арайлым Нарешова

Медиа-қызмет маманы