Қазақтың Татьянасы білім ордасында қонақта

Университетіміздің қонағы - Татьяна Бурмистрова ұлты орыс болса да, дархан қазақ жерінде кіндік қаны тамып, бала кезінен ұлттық аспабымыз - домбыраны қолына алып, қазақша ән салған дарынды жан.

Қазақ тілінің қадір-қасиетін жан-тәнімен сезіне білген Татьянаны қазақ елі жақсы көреді. Кезінде үш Татьяна болып сахнаға шығып, көрерменнің көзайымына айналған үштіктің бірі, сахнасы мен домбырасын қолынан бір сәтке де тастамағаны да осы - Татьяна Бурмистрова. Татьяна ханымның тағы бір ерекшелігі әрдайым үстіне оюланған, қазақтың әсем, көз тартар кәжекейін киіп жүреді. Бұл - қазақ еліне деген сыйластығы мен өз еліне деген патриоттық сезімі деп білемін.

Университет үлкен залына жиылған студенттер мен оқытушы, қызметкерлердің қолпаштауымен сахна төріне шыққан Татьяна - қазақтың қара домбырасымен бірнеше халық әндерін нақышына келтіре орындады. Әсем даусымен тамылжыта шырқаған әндері әуелеп, жиылған жандардың құлағының құрышын қандырғандай әсерде болды. Бірнеше сағатқа созылған әсем кеш әдемі әуендермен, тәтті естеліктермен өтті. Сахнада ән айтып қана қоймай, жас ұрпаққа, болашақ жас мамандарға өзі жүріп өткен өмір жолдарын мысалға ала отырып білген ақыл-кеңестерімен бөлісті. "Қыз бала - жат жұрттық, ата-анасының айнасы, болашақ ана"-деп қыздарымызға да арналған біраз ойларымен бөлісіп, аруларға арналған әндерін де шырқап өткен болатын.

Әдемі басталған кешіміз соңы Татьяна ханыммен  естелік фотоға түсумен аяқталды.

Арайлым Нарешова

Медиа-қызмет маманы

«Тұлғалар аллеясы» салтанатты түрде ашылды

19 Апр 2019 29

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында еліміздің дамуына үлес қосып, білім, ғылым, мәдениет және өнер саласында айрықша із қалдырған Атырау өңірінің біртуар азаматтарына арналған «Тұлғалар аллеясының» салтанатты ашылу рәсімі өтті.

18 Апр 2019 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 76

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 68

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 54

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.