Қазақтың Татьянасы білім ордасында қонақта

Университетіміздің қонағы - Татьяна Бурмистрова ұлты орыс болса да, дархан қазақ жерінде кіндік қаны тамып, бала кезінен ұлттық аспабымыз - домбыраны қолына алып, қазақша ән салған дарынды жан.

Қазақ тілінің қадір-қасиетін жан-тәнімен сезіне білген Татьянаны қазақ елі жақсы көреді. Кезінде үш Татьяна болып сахнаға шығып, көрерменнің көзайымына айналған үштіктің бірі, сахнасы мен домбырасын қолынан бір сәтке де тастамағаны да осы - Татьяна Бурмистрова. Татьяна ханымның тағы бір ерекшелігі әрдайым үстіне оюланған, қазақтың әсем, көз тартар кәжекейін киіп жүреді. Бұл - қазақ еліне деген сыйластығы мен өз еліне деген патриоттық сезімі деп білемін.

Университет үлкен залына жиылған студенттер мен оқытушы, қызметкерлердің қолпаштауымен сахна төріне шыққан Татьяна - қазақтың қара домбырасымен бірнеше халық әндерін нақышына келтіре орындады. Әсем даусымен тамылжыта шырқаған әндері әуелеп, жиылған жандардың құлағының құрышын қандырғандай әсерде болды. Бірнеше сағатқа созылған әсем кеш әдемі әуендермен, тәтті естеліктермен өтті. Сахнада ән айтып қана қоймай, жас ұрпаққа, болашақ жас мамандарға өзі жүріп өткен өмір жолдарын мысалға ала отырып білген ақыл-кеңестерімен бөлісті. "Қыз бала - жат жұрттық, ата-анасының айнасы, болашақ ана"-деп қыздарымызға да арналған біраз ойларымен бөлісіп, аруларға арналған әндерін де шырқап өткен болатын.

Әдемі басталған кешіміз соңы Татьяна ханыммен  естелік фотоға түсумен аяқталды.

Арайлым Нарешова

Медиа-қызмет маманы

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 8

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.