«Әдебиет әлеміндегі – әйел жүрегі»

Атырау мемлекеттік университетінде ақын, журналист Қалампыр Кенжеғалиқызымен кездесу өтті.

Кездесу кешіне журналистика мамандығының студенттері, аға-оқытушылар, кафедра меңгерушісі, ақын, жазушы Гүлзада Ниетқалиева қатысты. Бұл кездесу өзгелерден ерекше десек те артық айтқандығымыз емес. Себебі кездесудің ашылуы, Қалампыр Кенжеғалиқызының «Құрманғазы неге атанды бұзақы?!» атты кітабының тұсау кесер дәстүрімен басталды. Кездесу әңгіме-сұхбат және студенттердің көкейлеріндегі сұрақтарымен жалғасты. Қойылған сұрақтар арқылы біз өмірде қанша рет жығылсақта, қайта тұрып жүгіруге құқымыз бар екендігін түсіндік, сонымен қатар журналистика саласының қыр-сырларын да ұғындық. Студенттер өздерінің сыйлығы ретінде апамыздың өлеңдерін жатқа оқып, өздерін де ақындық жағынан танытты. Бұл кездесу тек қана сауалдармен жауапқа толы емес, поэзия кешіне де айналғандай болды. Өлең оқыған жас, болашақ ақындарға апамыз өзінің кітабын сыйға тартып, қолтаңбасын берді. Адамзатты рухани байытатын жақсы әңгіме үшін үлкен рахметімізді айтып, болашақ журналистерге батасын беріп, тілек айтуын сұрап, кешті аяқтадық.

Аида  ЖАЛҒАСОВА

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 21

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 34

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 14

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.