«Әдебиет әлеміндегі – әйел жүрегі»

Атырау мемлекеттік университетінде ақын, журналист Қалампыр Кенжеғалиқызымен кездесу өтті.

Кездесу кешіне журналистика мамандығының студенттері, аға-оқытушылар, кафедра меңгерушісі, ақын, жазушы Гүлзада Ниетқалиева қатысты. Бұл кездесу өзгелерден ерекше десек те артық айтқандығымыз емес. Себебі кездесудің ашылуы, Қалампыр Кенжеғалиқызының «Құрманғазы неге атанды бұзақы?!» атты кітабының тұсау кесер дәстүрімен басталды. Кездесу әңгіме-сұхбат және студенттердің көкейлеріндегі сұрақтарымен жалғасты. Қойылған сұрақтар арқылы біз өмірде қанша рет жығылсақта, қайта тұрып жүгіруге құқымыз бар екендігін түсіндік, сонымен қатар журналистика саласының қыр-сырларын да ұғындық. Студенттер өздерінің сыйлығы ретінде апамыздың өлеңдерін жатқа оқып, өздерін де ақындық жағынан танытты. Бұл кездесу тек қана сауалдармен жауапқа толы емес, поэзия кешіне де айналғандай болды. Өлең оқыған жас, болашақ ақындарға апамыз өзінің кітабын сыйға тартып, қолтаңбасын берді. Адамзатты рухани байытатын жақсы әңгіме үшін үлкен рахметімізді айтып, болашақ журналистерге батасын беріп, тілек айтуын сұрап, кешті аяқтадық.

Аида  ЖАЛҒАСОВА

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 43

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 35

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 254

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 101

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 203

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.