«Әдебиет әлеміндегі – әйел жүрегі»

Атырау мемлекеттік университетінде ақын, журналист Қалампыр Кенжеғалиқызымен кездесу өтті.

Кездесу кешіне журналистика мамандығының студенттері, аға-оқытушылар, кафедра меңгерушісі, ақын, жазушы Гүлзада Ниетқалиева қатысты. Бұл кездесу өзгелерден ерекше десек те артық айтқандығымыз емес. Себебі кездесудің ашылуы, Қалампыр Кенжеғалиқызының «Құрманғазы неге атанды бұзақы?!» атты кітабының тұсау кесер дәстүрімен басталды. Кездесу әңгіме-сұхбат және студенттердің көкейлеріндегі сұрақтарымен жалғасты. Қойылған сұрақтар арқылы біз өмірде қанша рет жығылсақта, қайта тұрып жүгіруге құқымыз бар екендігін түсіндік, сонымен қатар журналистика саласының қыр-сырларын да ұғындық. Студенттер өздерінің сыйлығы ретінде апамыздың өлеңдерін жатқа оқып, өздерін де ақындық жағынан танытты. Бұл кездесу тек қана сауалдармен жауапқа толы емес, поэзия кешіне де айналғандай болды. Өлең оқыған жас, болашақ ақындарға апамыз өзінің кітабын сыйға тартып, қолтаңбасын берді. Адамзатты рухани байытатын жақсы әңгіме үшін үлкен рахметімізді айтып, болашақ журналистерге батасын беріп, тілек айтуын сұрап, кешті аяқтадық.

Аида  ЖАЛҒАСОВА

Шетелдік ғалым дәріс оқуда

13 Ноя 2019 38

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Химия және химиялық технологиялар" кафедрасында шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы бойынша ғалым, қауымдастырылған профессор, ғылыми-техникалық қолданбалы орталықтың PhD докторы Артвина Коруха өз жұмысын бастады.

Мәңгілік ел жастары – индустрияға!

13 Ноя 2019 32

Бүгін университетімізде ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің тапсырысымен Елордамыз Нұр-Сұлтан қаласындағы «Зерттеуші» Республикалық ғылыми-білім беру орталығы Жастар жылына арналған әлеуметтік жобасы аясында «Мәңгілік ел жастары - индустрияға» («Серпін») жобасы шеңберінде студенттермен кездесу өтті.

Әділетті жеңісімен құттықтаймыз!

13 Ноя 2019 18

Аталмыш шара жастар жылы аясында "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" КЕАҚ-ның гранттық жобасы қолдауымен Атырау облысы Жоғарғы оқу орындары арасында Жастар ісі жөніндегі комитет басшыларының арасында өткен болатын.
Әділетті жеңісімен құттықтап, республикалық  конкурста сәттілік тілейміз.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 39

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 25

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.