«Әдебиет әлеміндегі – әйел жүрегі»

Атырау мемлекеттік университетінде ақын, журналист Қалампыр Кенжеғалиқызымен кездесу өтті.

Кездесу кешіне журналистика мамандығының студенттері, аға-оқытушылар, кафедра меңгерушісі, ақын, жазушы Гүлзада Ниетқалиева қатысты. Бұл кездесу өзгелерден ерекше десек те артық айтқандығымыз емес. Себебі кездесудің ашылуы, Қалампыр Кенжеғалиқызының «Құрманғазы неге атанды бұзақы?!» атты кітабының тұсау кесер дәстүрімен басталды. Кездесу әңгіме-сұхбат және студенттердің көкейлеріндегі сұрақтарымен жалғасты. Қойылған сұрақтар арқылы біз өмірде қанша рет жығылсақта, қайта тұрып жүгіруге құқымыз бар екендігін түсіндік, сонымен қатар журналистика саласының қыр-сырларын да ұғындық. Студенттер өздерінің сыйлығы ретінде апамыздың өлеңдерін жатқа оқып, өздерін де ақындық жағынан танытты. Бұл кездесу тек қана сауалдармен жауапқа толы емес, поэзия кешіне де айналғандай болды. Өлең оқыған жас, болашақ ақындарға апамыз өзінің кітабын сыйға тартып, қолтаңбасын берді. Адамзатты рухани байытатын жақсы әңгіме үшін үлкен рахметімізді айтып, болашақ журналистерге батасын беріп, тілек айтуын сұрап, кешті аяқтадық.

Аида  ЖАЛҒАСОВА

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 28

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 23

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 45

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 20

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.

Емдеу-сауықтыру орталығына жолдама берілді

18 Июн 2018 44

Университет кәсіподақ ұйымының басты бағыттарының бірі – есепте тұрған мүшелерінің жазғы еңбек демалысын ұтымды ұйымдастыру.