KZ RU EN

Білім беру мазмұнындағы жаңашылдық

2023  жылдың 17- 22 сәуір аралығында    Халел Досмухамедов атындағы Атырау университеті Инновациялық білім беру факультеті «Мектепке дейінгі  және бастауыш білім беру» кафедрасының қауымдастырылған профессоры, педагогика ғылымдарының кандидаты  Туленова Улдай Талқашқызы  ЖОО арасындағы  ынтымақтастықтық меморандумы  шеңберінде тәжірибе алмасу және ішкі академиялық ұтқырлық бағдарламасын жүзеге асыру  мақсатында Қ. Жұбанов  атындағы Ақтөбе өңірлік  университетінде  жоспарланған жұмыстарын сәтті атқарып келді. Педагогика факультеті «Педагогика, психология және бастауыш оқыту кафедрасының жоспарына сәйкес ғылыми практикалық семинарға баяндама жасап,  дәрістер  өткізіп, өз тәжірибесімен бөлісті.
Тәжірибе барысында «Білім беруді басқаруда инновациялық технологияларды қолдану» тақырыбында 7М01105 – «Педагогикалық –өлшемдер» 7М01301 –«Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі» ББ доктаранттары мен магистранттарға  танымдық дәріс өткізді. Дәрістің мақсатықазіргі білім беру жүйесіндегі оқытуды басқаруда инновациялық технологияларды қолданудың мазмұнын түсіндіру, талдау және оны қолданудыңжолдарын айқындау болды. Дәріске«Педагогика, психология және бастауыш оқыту» кафедрасының профессор оқытушыларыда қатынасып лекторға ризашылығын білдіріп екі университет арасындағы ынтымақтастықтық жұмысына сәттіліктер тіледі.
Улдай Талқашқызы «Білім беру мазмұнындағы дәстүрлер мен жаңашылдық» тақырыбында өткізілген аймақтық магистранттар мен доктаранттар  үшін  кафедраішілік ғылыми- практикалық семинарда «Оқу мен жаңашылдық дағдылары»  тақырыбында мазмұнды баяндама жасады. Семинарға қатысушыларға сертификаттар табысталды.
6В01801 – «Әлеументтік педагогика  және тюторлық»  ББ 2 курс білім алушылары мен 7М 01301«Бастауышта оқыту педагогикасы және әдістемесі» мамандықтарына «Педагогика» пәнінен дәрістер мен семинар сабақтарын өткізді. Білім алушылардың  кәсіби жетілуіне ықпал ететін тақырыптар бойынша  ақпараттар берілді.
Академиялық ұтқырлық бағдарламасы ЖОО профессор оқтушылар құрамының өзара тәжірибе алмасуына, білім бағдарламаларын жетілдіріп бірлесіп жұмыс жасауға  үлкен мүмкіндік береді. Білім мен ғылымды дамытуда екі университет арасында бірқатар ортақ мәселелерді шешуде өте құнды тәжірибе алмасу болғандығына куә болып, университет басшылығына үлкен алғысымызды білдіреміз.

Дөңгелек үстел

17 Ноя 2023 13