KZ RU EN

"Білім беруді басқаруда инновациялық технологияларды қолдану"

Бүгін 14.04.2022ж. сағат - 11.00де «Ғылыми апталығы» аясында Х.Досмухамедов атындағы Атырау университеті Инновациялық білім беру факультеті «Мектепке дейінгі және бастауыш білім беру» кафедрасының қауымдастырылған профессоры, педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент Туленова Улдай Талқашқызыжәне 2 курс магистанты Ғадылбекова Інжу Ғадылбекқызы«Білім беруді басқаруда инновациялық технологияларды қолдану» атты семинар өткізді. Семинардың мақсаты білім беруді басқарудағы инновациялық технологияларды қолданудың мазмұны мен тәжірибеде қолдана білуі дағдысын жетілдіру, тәжірибе алмасу.
    Аталған іс - шараға Х.Досмухамедов атындағы Атырау университеті Инновациялық білім беру факультеті мектепке дейінгі және бастауыш білім берукафедрасының профессор – оқтушылары, кафедраға қарасты базалық мектеп пен мектепке дейінгі ұйым мамандары және студенттер қатысты.Семинарды кафедраның қауымдастырылған профессоры Улдай Талқашқызықатысысушылардың ынтымақтастығын қалыптастыру мақсатындатренингпен бастап, фото суреттер көрсету арқылы миға шабуыл әдісін қолданып тақырып аясында инновациялық технология – білім беруді дұрыс басқарудың құралы болып табыладығын,білім берудегі басқарудың екі деңгейі, бірінші – оқу орнын ұйым ретінде басқару, екінші – мұғалімнің басқару деңгейінің болатындығы,басқарудың бірінші деңгейінің мақсаты – шығармашылық әлеуетін дамыту және өзін-өзі дамыту арқылы білім беру мекемелері оқытушыларының өнімділігін қамтамасыз ету, ал екінші деңгейдің мақсаты – әрбір білім алушының шығармашылық мүмкіндіктерін және қабілеттерін барынша ашу және дамыту арқылы оқыту үдерісін оңтайлы басқаруды жүзеге асыру бүгінгі мұғалімнің міндеті екендігіне тоқталып өтті. Семинар барысында Ғадылбекова Інжу қазіргі білім беру жүйесінің жаңашылдығы, арнайы пәндерді оқытуда инновациялық технологияны қолданудың ерекшеліктері, инновациялық технологияларын қолдану арқылы білім сапасын арттыруды жүзеге асыру жолдарына шолу жасады.Филиал маманы Шайхиева Ғалия «Оқу үдерісін басқаруда қолданылатын әдіс тәсілдер» тақырыбында баяндама жасап өзінің тәжірибесін видео арқылы көрсетті.
   Семинар соңында кафедра меңгерушісі п.ғ.к. Айгуль Мадениетовна Утешкалиева және кафедраның аға оқтушысы, магистр Фариза Бағытқызы Кенжебаева ұйымдастырушыларға алғысын білдіріп, ғылыми зерттеу жұмыстарына жетістіктер тіледі.

Педагог мамандардың кәсіби құзыреттілігін арттыру мен тәжірибе алмасу мақсатында ұйындастырылған «Білім беруді басқарудағы инновациялық технологияларды қолдану» атты семинар жұмысын ұйымдастырып және баяндама жасап белсенділік танытқандары үшін Инновациялық білім беру факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының докторы Ақмарал Муханбетжанованың алғыс хатымен марапатталды.

Дөңгелек үстел

17 Ноя 2023 13