KZ RU EN

Жыр алыбы Жамбыл

22 сәуірде Инновациялық білім беру факультетінде Психология және арнайы білім беру кафедрасы оқытушысы А.Қ.Өмірзақова-Ахметтің ұйымдастыруымен Дефектология-305-306 топ студенттері арасында «Жыр алыбы Жамбыл» тақырыбында таным-тағылымдық тәрбие шарасы өткізілді.
Тәрбиелік шараның мақсаты: Жыр алыбы Жамбылдың ақындық талантын шәкірт жүрегіне ұялату арқылы поэзияны сүю, оны бағалай білуге ұғындыру. Студенттердің сөз өнерін қадірлеп, қастерлей білуге дағдыландыру, поэзиясын сүйе білуге үйрету, ақын шығармалары арқылы ұлт жандылық сезімін оятып, адамгершілікке, елінің өнерін сүюге тәрбиелеу.
Заманына «ХХ ғасырдың Гомері», жыр дүлділі, ғасыр ақыны, жыр алыбы Жамбыл Жабаевтың 175 жылдығына арналған кешіміз қазақтың қара өлеңін кие тұтқан, жүрегінің түбінен қайнап шыққан асыл жырларымен қалың жұртшылықтың махаббатына бөленген ақын атамыздың өмірі мен шығармашылығын өскелең ұрпақтың санасына сіңдіру.
Шара соңында кафедра оқытушылары мен студенттері сөз сөйлеп, екі ғасырдың куәсі, жыршы-жырау, халық ақыны, ірі айтыскер ақын Жамбыл Жабаев атамыз туралы деректермен танысып және оларды қазіргі кезде ұмытпай дәріптеп құрметпен қарауын сөз етіп, студенттердің ақынға арнап шығарған өлеңдерін  оқып өздерінің ой-пікірлерін алғыстарын бірдірді.

Дөңгелек үстел

17 Ноя 2023 24