Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым, пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

Конференция екі бөлімнен тұрды: 1 бөлімде – секциялық мәжілістер     төмендегідей бағыттар бойынша жұмыс жасады:

1 секция. Педагогтың кәсіби құзыреттілігі: мектеп мұғалімі және болашақ мұғалім,

Төраға:    пед.ғ.к., профессор Ш. Т. Габдрахманова Ш. Т.

2 секция. Білім беру және тәрбиедегі заманауи технологиялар мен инновациялық үдерістер.

Төраға:    пед.ғ.д., профессор Т.А Каражигитова.

3 секция. Барсай Бақыт Телжанқызының ғылыми және практикалық еңбектеріндегі оқыту әдістемесі мен болашақ мұғалімдердің кәсіби құзыреттілігінің дамуы, Төраға:     пед.ғ.д., профессор Ш.Т.Таубаева .

4 секция. Жаратылыстану ғылымдарындағы өзекті зерттеулер, Төраға:     ф.-м.ғ.д., профессор С.Т.Мухамбетжанов.

Ұйымдастыру алқасына Қазақтан жоғары оқу орындарынан, облыстық білім орындарынан, қалалық математика пән мұғалімдерінен 100 астам мақала түсіп, конференцияның жинағы 2 том болып жарық көрді.

1 БӨЛІМ. Конференцияның пленарлық мәжілісіне жоспарланған баяндамалар:

1 Баяндама: тақырыбы:«Жоғары мектеп оқытушысының инновациялық мәдениеті: стратегиялар, парадигмалар, құзыреттер»

Баяндамашы: педагогика ғылымдарының докторы, әл-Фараби атындағы Қазақ Ұлттық университетінің педагогика және білім беру менеджменті кафедрасының профессоры Таубаева Шәркүл Таубайқызы.

2 Баяндама: тақырыбы: «Некоторые проблемы подготовки современного учителя математикив вузе».

Баяндамашы: Қазақстан педагогикалық ғылымдар академиясының академигі, педагогика ғылымдарының докторы, профессор Каражигитова Тамара Анатольевна

3 Баяндама: тақырыбы: «Цифрлық технологияларды мұнай-газ кен орындарында қолдану».

Баяндамашы: физика-математика ғылымдарының докторы, профессор, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Математика және қолданбалы технологиялар» ғылыми-зертеу институтының директоры Мұхамбетжанов Салтанбек Талапеденұлы.

Конференцияның қонақтары:

Таубаева Шәркүл Таубаевна - Педагогикалық Ғылымдар Академиясының академигі, педагогика ғылымдарының докторы, әл-Фараби атындағы Қазақ Ұлттық университетінің педагогика және білім беру менеджменті кафедрасының профессоры;

Құлкенов Мереке Әбдешұлы – жазушы, қоғам қайраткері, Қазақстан жазушылар Одағы төрағасының орынбасары, Бақыт Тельжанқызының туысы;

Бақтиярова Гүлшат Рахметжанқызы - педагогика ғылымдарының кандидаты, Жұбанов атындағы Ақтөбе аймақтық мемлекеттік университетінің педагогика және психология кафедрасының доценті;

Габдрахманова Шынар Төлегенқызы - педагогика ғылымдарының кандидаты, М.Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетінің педагогика факультетінің деканы;

Ажиғалиева Айгүл Теміртасқызы – Атырау облысының әкімінің орынбасары.

Бақыт Телжанқызының туып өскен, көп жылдар еңбек еткен жері Қызылқоға өңірінен келген қонақтар:

Баженов Арман Сырымұлы - Қызылқоға аудандының әкімі;

Бейісқали Толқын Ермекқызы - Қызылқоға аудандық маслихат хатшысы;

Бағдаров Амангельды Оразбайұлы - Қызылқоға аудандық білім беру бөлімінің басшысы;

Есенғалиев Жарас Мағазұлы - Қызылқоға аудандық мәдениет бөлімінің басшысы;

Сисенов Бауыржан - "Қызылқоға" аудандық газетінің бас редакторы;

Есқалиев Мереке Василийұлы - Мұқыр ауылдық округінің әкімі;

Мырзағалиева Венера Тілекқызы- Мұқыр орта мектебінің директоры;

Облысымыздың жоғары оқу орындарының ректорлары:

Ихсанов Ерсайын Уалитханұлы - Атырау инженерлік-гуманитарлық институтының ректоры, ф.-м.ғ.д., профессор;

Көшеков Әлібек Оңайбайұлы - Атырау мұнай және газ университетінің ректоры, тех.ғ.к., профессор;

Ғалымжанова Маржан Әнесқызы – педагогика ғылымдарының кандидаты, «Өрлеу» біліктілікті арттыру орталығының Атырау филиалының директоры.