Дұрыс таңдалған мамандық - болашақтың жарқын кепілі

Инновациялық білім беру факультетінің, дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының, п.ғ.м, ага оқытушы Э.Т. Джумагельдиев ұйымдастыруымен "Дұрыс таңдалған мамандық - болашақтың жарқын кепілі" атты тақырыпта Құрманғазы ауданы мектеп бітіруші түлектеріне кәсіби бағдар беру өткізілді.

Мамандық таңдау — белгілі бір даярлықты қажет ететін іс-әрекет түрі, тіршілік көзі, дағды жүйесі және жасөспірімдік кезеңде қабылданатын жауапты шешімдердің біреуі екенін білеміз.Сондықтан мамандық таңдауға келгенде ғылыми тұрғыдан дәлелденген негізгі факторларға сүйенген жөн. Атап айтсақ, икемділік, мағлұматтылық, тартылу деңгейі, мүмкіншілік, ата-аналардың көзқарасы, нарық қажеттілігі. Нақты айтқанда, баланың таңдаған мамандығы өзі өскен ортаға маңызды, бағалы үлес қосатындай болуы қажет

Аталмыш шарада мектеп бітіруші түлектерге мамандықтарын дұрыс таңдауға бағыт беру маңызды істердің бірі екені саналы түрде таңдалған мамандық жеке тұлғаның болашақ өміріне әсер ететіні туралы айтыла келе факультетке қарасты мамандықтар туралы, дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының кафедра меңгерушісі, профессор А.С.Аралбаев, аға оқытушылар Г.М.Утебалиева, Б.А.Изтелеуов , өз салалары бойынша ақпарат берді. Сондай-ақ университет сайты туралы толық ақпарат көрсетіліп берілді. Кәсіби бағдар беру шара соңында факультеттің декан тәрбие жөніндегі орынбасары п.ғ.м, аға оқытушы А.Қ.Ашировна жас түлектерге алдағы ҰБТ ға сәттілік тілеп университетке оқуға шақырды.

Дөңгелек үстел

17 Ноя 2023 196