АӘД мұғалімдеріне арналған оқу-әдістемелік семинар

Оқу-әдістемелік және мәдениет мұғалімі біліктілігін арттыру мақсатында Әскер қатарына шақырылғанға дейінгі жастардың әскери-патриоттық тәрбие беру жүйесінің жұмыс істеуін күшейту жөніндегі жалпы білім беру және орта кәсіптік мектептердегі реформалау, болашақ қорғаушыларды даярлау қабілетін үйрету мақсатында

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті және Атырау облыстық қоғамдық білім беру басшылығының ұйымдастыруымен орта және орта кәсіптік мектептер арасында алғашқы әскери дайындық кафедрасының мұғалімдерімен бірлескен оқу-әдістемелік семинар өтті.

Семинарда екі негізгі мәселе қарастырылды:

1. Жалпы және кәсіптік мектептерде бастапқы әскери дайындықты оқыту әдістерін жетілдіру.
  2. Жас студенттердің әскери-патриоттық тәрбиесін жетілдіру жолдары.

Бұл шарада Атырау облыстық АӘД мұғалімдерінің әскери-патриоттық клубтарды құру бойынша қызметін үйлестіруге, сондай-ақ әскери-патриоттық тәрбие берудің негізгі бағыттарын, мысалы, рухани, моральдық, тарихи, патриоттық тәрбие және әскери дәстүрлерді тәрбиелеу мәселелері талқыланды.

Осы бағыттардың барлығы әскери-патриоттық тәрбие беру принциптері, нысандары мен әдістері, мақсаттары, міндеттері, рухани-адамгершілік және философиялық негіздері бар әскери басшылардың практикалық қызметінде араласқан органикалық өзара байланыста болды.

Әскери патриоттық клубтардың оқу орындарында тиімділігін арттыру және жергілікті әскери басқару органдарына тіркеуге ерекше назар аударылды.

Дайындық кезеңінде семинардың қатысушылары әскери кафедраның оқу-материалдық базасымен танысып, нақты тактикалық жағдайдың фонында қорғаныс пен қорлауды ұйымдастыруға арналған тәжірибелік дағдыларды үйренді, электронды сызбаларды түсірді және олармен бірге жаңа қатардағы бұрғылау жаттығуларының кейбір элементтерін өзгертті. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жарғысы таныстырылды.

Әдістемелік семинар аяқталғаннан кейін барлық қатысушыларға сертификаттар табысталды.