«Ел ырыздығы – Құмаршық» тақырыбында дөңгелек үстел өтті

«Ел ырыздығы – Құмаршық» тақырыбында  дөңгелек үстел өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінде Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультетінің Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы ұйымдастыруымен Ғылым күніне орай «Ел ырыздығы – Құмаршық» тақырыбында дөңгелек үстел өтті.
Жиынға арнайы шықырылған қонақтар, профессор – оқытушылар қатысты.
Дөңгелек үстелдің мақсаты елімізді ашаршылық жылдары аман алып қалған құмаршық өсімдігінің қадір-қасиетін ұрпаққа настихаттау.Саны азайып, жойылып кетудің аз ақ алдында тұрған құм өсімдігінсақтап, ғылыми зерттеуге баулу.
   Құмаршықтың қадір-қасиетін біздің ұрпақ сезініп өспегенімен, алдыңғы буын аға ұрпақтар есінен ешқашан да шығармағаны белгілі. Құмаршық – ата-бабаларымызды алапат аштықтан аман сақтаған табиғат ананың баға жетпес байлығы.
  Шара барысында биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасының магистрі, аға оқытушы Мағия Бержанова, жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультетінің деканы Ерлан Қабиев, жазушы, Қазақстан Журналистер Одағының мүшесі, Исатай ауданының Құрметті азаматы Мұрат Бектенұлына, ардагер ұстаз Хамза Ғабдолла Мұхамедярұлына, ҚР Журналистер одағының мүшесі, белгілі журналист, «Құмаршық дәні» ескерткішінің авторы Тұрсын Жәнібекқызы Қалимоваға, Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасының профессорлары б.ғ.д.,Сағындықова София Зулхарнайқызы мен а.ш..ғ.к., Құспанғалиева Хансұлу Құспанғалиқызы өз пікірлерін білдірді.
  Сонымен қатар, Ғылым күні қарсаңында биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасының профессоры, ауылшаруашылығы ғылымдарының кандидаты Қансұлу Құспанғалиқызының «Тарлау (қияқ)- ценная кормовая культура» және «Ломкоколосник ситниковый» атты жаңа қос кітабының тұсауы кесілді.