“Virtual legal quest” кәсіптік бағдар жұмысы

2021 жылдың 14 сәуір күні  Азаматтық  құқықтық пәндер кафедрасының меңгерушісі Ү.Х.Идресова және аға оқытушылар з.ғ.м. А.Ж.Бақытова, Ә.Т.Мұхановалардың ұйымдастыруымен
№16 Ж.Қаражігітов атындағы мектеп-лицейінің бітіруші 11 сынып оқушыларына онлайн форматта кәсіптік бағдар беру жұмыстарын өткізді. Кәсіптік бағдар беру жұмысы бітіруші түлектердің құқық саласындағы мамандықтарға қызығушылығын ояту мақсатында  виртуалды құқықтық квест нысанында жүзеге асты.  Квест Х. Досмұхамедов атындағы Атырау университетіндегі "Құқықтану", “Халықаралық құқық”, " Құқық қорғау қызметі" білім беру бағдарламаларын таныстыру мақсатында қылмыстық іс желісімен құралды.  Оқушылар заңгерге тән қасиеттерді игеруде  “Заңдық сынақ”, “Құқықтық ертегі және кино”, “Оқиға болған жерді тергеу” виртуалды квест кезеңдеріне ойын арқылы саяхаттап, барлық миссия кілттерді іздеуге бағытталды. Іздестіру алгоритімін тауып қылмыстың ашылуына белсене атсалысқан жас буының қырағылықтары, оқиғаны саралау білуі, құқықтық сауаттылықтары қуантты. Оқушылардың университетімізге, білім бағдарламаларына деген ынтасы артып, кәсіптік бағдар беру жұмыстарына ризашылықтарын білдірді.